Instruktorzy

Pani Kredka - Agnieszka Górska 
pedagog-terapeuta

pani kredka

W czasie drogi edukacyjnej i zawodowej… Ukończyłam studia pedagogiczne (pedagogika opiekuńczo - wychowawcza) i studia podyplomowe z zakresu terapii i wspomagania dzieci z problemami rozwojowymi na UW oraz Studium dla Pracowników Służb Społecznych. Swoją pasję rozwijam uczestnicząc w licznych warsztatach samorozwojowych oraz warsztatach rękodzieła. Prowadzę warsztaty plastyczne w Pracowni, w szkołach, w przedszkolach, a także warsztaty dla nauczycieli i wychowawców, oraz warsztaty twórcze dla kobiet. Współpracuję z Centrum Kreatywności Dziecięcej „Aureliuszowo” (projekty plastyczne), Małą Filmówką (przygody z tworzeniem scenografii i charakteryzacją do przedstawień), Instytutem Doskonalenia Kadr Pedagogicznych EDUKACJA (warsztaty pracy twórczej z dzieckiem dla uczestników kursów pedagogicznych) i oddziałami PSAiP KLANZA (warsztaty dla nauczycieli). Jestem autorką książek kucharskich dla dzieci z serii "Dzieci gotują.

Prywatnie… Mam dwie nastoletnie córki. Wiem czym jest radość życia. Chwytam zachłannie wszystkie chwile i kolekcjonuję. Uczę się na błędach, uczę się z książek, uczę się od innych, podglądam mistrzów, pytam, poszukuję. Uczę się też od dzieci, zarówno od tych, z którymi pracuję, jak i od własnych. Słucham dzieci ze skupieniem i uwagą, zatrzymuję się. Potrafię być z dziećmi, uczestniczyć w ich radości i sama być jak dziecko.

Śpiewam, tańczę. Dużo czytam. Słucham jazzu. Nie jem mięsa. Kolekcjonuję wspomnienia, piszę maile i pamiętniki.

W pracy twórczej z dziećmi wykorzystuję doświadczenie matki i wychowawcy oraz wiedzę i umiejętności zdobyte w trakcie dziewiętnastoletniej pracy z dziećmi. Dbam o to by tworzyć przyjazną przestrzeń, w której będą działy się dobre i ważne rzeczy.

W KREDCE dzielę się wieloletnim doświadczeniem matki i wychowawcy, wykorzystuję swoją wiedzę i umiejętności zdobyte w trakcie piętnastoletniej pracy z dziećmi. Prowadzę warsztaty plastyczne w ramach PRACOWNI EKSPERYMENTALNEJ dla dzieci starszych, MIGOTNIK oraz WARSZTATY TWÓRCZE dla nauczycieli i kobiet. Czuwam nad tym, co dzieje się w pracowni, współtworzę programy zajęć, scenariusze urodzin i happeningów.

Ale przede wszystkim, dzięki wsparciu Ani, realizuję marzenie o stworzeniu przestrzeni dla dzieci i dla kobiet, w której będą działy się dobre i ważne rzeczy.


Marzena Jaworska 
nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, pedagog-terapeuta, mama cudownej 5-letniej Mai,  żona męża.

Dziewięć lat temu spakowałam w walizkę "całe swoje życie" i przyjechałam do Warszawy, oczywiście za miłością. A skąd? Ze Śląska (a dokładniej z Chorzowa), gdzie ukończyłam Kolegium Nauczycielskie (specjalność: wychowanie przedszkolne z muzyką) oraz studia magisterskie na Uniwersytecie Śląskim na kierunku pedagogika wczesnoszkolna. Jestem nauczycielem dyplomowanym.

Pracuję w przedszkolu w oddziale integracyjnym.

Jestem wielką szczęściarą, ponieważ od 12 lat wykonuję pracę, która daje mi ogromną satysfakcję i zadowolenie. Moi wychowankowie dają mi energię, którą staram się oddawać im z podwojoną siłą. Zamieniam ją na chęci, kreatywność, wyobraźnię, odrobinę szaleństwa....

Jaka jestem? Oto jest pytanie?!

Dokładnie taka, jak pan Wilhelm (dla wtajemniczonych). Jestem osobą dwojaką: smutno-śmieszną, wesoło-poważną, gorzko-słodką i dostojnie-szaloną. Raz bywam taka, a raz taka. A wszystkiemu winne są "nogi" - jedną mam dziecięcą, a drugą dorosłą ....

...Wiosną, biegam boso po trawie, leniuchuję z córką na hamaku, wypatrując w chmurach magicznych obrazów, zachwycam się polnymi makami, biegam z aparatem, zatrzymując najwspanialsze chwile mojej rodziny, spełniam się jako amator - dekorator wnętrz i architekt krajobrazu, jeżdżę na rolkach...

...Latem, wyruszam z rodzinką w świat, łapię promienie słońca, spędzam miło czas z dobrymi, starymi przyjaciółmi, zachwycam się złocistymi słonecznikami, ładuję akumulatory na cały rok...

...W szarobure jesienne wieczory słucham nastrojowej muzyki, zwijam się na kanapie, z wielkim kubasem zielonej herbaty, w kłębek i czekam na pierwszy płatek śniegu...

...Zimą, marznę, "szusuję" na nartach (może tej zimy wskoczę na snowboard?), z niecierpliwością czekam na pierwsze oznaki wiosny...

Jestem nauczycielem stale poszukującym nowych, ciekawych metod pracy z dziećmi, ustawicznie doskonalę się na różnorodnych kursach, szkoleniach. Zdobyte doświadczenia znajdują odzwierciedlenie w mojej codziennej pracy z wychowankami. Uczestniczyłam m.in. na warsztatach muzyczno-ruchowych na podstawie metody aktywnego słuchania muzyki według Batii Strauss, szkoleniach z zakresu pracy z dzieckiem z zaburzeniami emocjonalnymi, nadpobudliwością psychoruchową, zaburzeniami sensorycznymi u dzieci z Autyzmem, warsztatach plastycznych i teatralnych. Jestem animatorem sztuki origami. W przedszkolu, wspólnie z koleżanką, prowadzę cykl zajęć dla rodziców z dziećmi, wykorzystując Metodę Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne (ukończyłam I stopień szkolenia, w planach mam II).

W KREDCE prowadzę urodziny i wtedy "wyżywam się twórczo", stając się elfem, królewną, pieskiem w kratkę, kowbojką, Indianką a nawet czarownicą.... Jeżdzę na Plenery jako wychowawca, prowadzę warsztaty dla nauczycieli i HULA HOP dla maluszków.


Anna Gajda 
pedagog-terapeutazdjecie AniG

Ukończyłam pięcioletnie studia magisterskie na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego - kierunek pedagogika opiekuńczo wychowawcza, podyplomowe Studium Wspomagania Dzieci z Problemami Rozwojowymi oraz Studium Podyplomowego Edukacji Początkowej i Reedukacji. 

Praca z dziećmi daje mi radość i mobilizuje mnie do pracy nad sobą, do doskonalenia swoich umiejętności, do ciągłego poszukiwania. Uwielbiam poddawać się spontanicznej radości dzieci, ich ufności i beztrosce, obserwować jak tworzą i jak rozwijają skrzydła fantazji budując wiarę w niemożliwe.

Obecnie pracuję przedszkolu integracyjnym, prowadzę indywidualną terapię pedagogiczną dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych i jestem nauczycielem wspomagającym.

Interesuje mnie wiedza z zakresu pedagogiki, psychologii i nauk społecznych. W chwilach wolnych od dziecięcych spraw zgłębiam tajniki gastronomicznej obsługi gości, aranżuję przyjęcia i imprezy okolicznościowe. Czasem nawet można mnie spotkać w stroju kelnerki. Lubię czytać, poznawać nowych ludzi i gotować. W weekendy, z dala od miasta, chucham i dmucham na sad owocowy i pielęgnuję kwiaty w niewielkim ogródku.

Jestem pracowita, zdyscyplinowana, tolerancyjna i cierpliwa. Jestem otwarta na potrzeby i problemy innych, łatwo nawiązuję kontakty.

W  KREDCE prowadzę urodziny, szaleję twórczo w roli wychowawcy na plenerach artystycznych i od czasu do czasu wkraczam na zajęcia plastyczne. 

Ale przede wszystkim, od lat przyjaźnię się z Kredką :)


Natalia Górska
studentka psychologii, animatorka zajęć

Jestem fanką i jednym z pierwszych instruktorów Pracowni Kredka.Byłam w niej od samego początku jej istnienia – najpierw z mamą za rękę, później jako pomocnik, wreszcie jako animator i instruktor zajęć. Moje doświadczenie to kilka lat kredkowych aktywności, wolontariat na wioskach Bullerbyn i w Domu Dziecka w Józefowie oraz wieloletnia praca z zastępem harcerskim. Z każdym rokiem wzbogacam je o nowe metody i techniki pracy twórczej. Czerpię z doświadczenia innych osób pracujących w Kredce, licznych warsztatów i szkoleń rękodzielniczych oraz studiów psychologicznych na Uniwersytecie Warszawskim.

Mój dom jest wielką fabryką rękodzieła: nieustannie coś szyję, przerabiam, przemalowuję. W pracy zarażam dzieci pasją, uczę je tego, co sama uwielbiam robić: tworzyć, wytwarzać i przetwarzać. Staram się otwierać dziecięce głowy, uczyć je, jak kreatywnie patrzeć na rzeczywistość, jak zamieniać zwykłe przedmioty w arcydzieła , jak zmieniać siebie.
Mam gitarę, głowę pełną piosenek i pląsów, duszę trapera, a w sercu wielką miłość do gór. Moim ulubionym elementem pracy z dziećmi są letnie Plenery, na których cofam się w czasie i razem z dziećmi biegam boso po trawie, tarzam się w błocie i wygłupiam.

Uwielbiam literaturę dziecięcą. Zbieram i zapisuję historie wymyślane przez dzieci i małe mądrości wypowiadane przez nie przypadkiem.

W Kredce prowadzę zajęcia artystyczne: Fabrykę SZTUKI czyli zajęcia plastyczne dla 6-9 latków oraz Pracownię Rękodzieła dla nastolatek, Warsztaty Rękodzielnicze dla kobiet oraz Urodziny. Wyjeżdżam na plenery, biorę udział we wszystkich zdarzeniach w Pracowni i happeningach. Jestem pomysłodawcą kredkowej Robinsonady – dziecięcych górskich wędrówek po bezdrożach, a w poczekalni można kupić robioną przeze mnie biżuterię i torby.


Agnieszka Chejak
pedagog, instruktorka tańca,


Moją pasją od najmłodszych lat był, jest i będzie taniec! W wieku 9lat zaczęłam uczęszczać do studium baletowego na zajęcia baletu i akrobatyki. Rok później dostałam się do Szkoły Baletowej im. R. Turczynowicza w Warszawie, gdzie doskonaliłam swoje umiejętności z różnych technik tanecznych:

  • Taniec klasyczny (balet),
  • Taniec współczesny,
  • Taniec ludowy i charakterystyczny,
  • Taniec historyczn

Praktykę zdobyłam tańcząc na deskach Teatru Wielkiego w operze dla dzieci pt. “Pan Marimba”, w której zatańczyłam główną rolę w wieku 13lat oraz w baletach min:

  • Dziadek do Orzechów
  • Don Giovani
  • Śpiąca Królewna

Po dziewięciu latach w końcu spełniłam swoje marzenie tym samym zdobywając zawód -Tancerz sceniczny.
Obecnie jestem tancerka Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego Warszawianka.
Studiuję pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną w Wyższej Szkole Gospodarki Euroregionalnej im. Alcide De Gasperi w Józefówie pogłębiając swoją wiedzę na temat pracy z dziećmi.
Zajęcia z przedszkolakami prowadzę od września 2008 roku. Jestem jedną z tych osób, której praca sprawia mnóstwo satysfakcji, radości i przyjemności. Chętnie organizuję pokazy taneczne, a widząc rezultaty mojej pracy mobilizuje mnie to do kolejnych działań.

To o zawodzie, a teraz parę słów o sobie.
“W etymologii ludowej imię Agnieszka łączona z łacińskim agnus (baranek). Osoba o tym imieniu charakteryzuje wrażliwość i spokój, oraz poczucie odpowiedzialności. W życiu kieruje się wzniosłymi ideałami. Cechuje Ją odwaga i niezależność w działaniu, dlatego bywa dobrą nauczycielką. Dziewczyna o tym imieniu jest bezstronna i rezolutna. Posiada silny charakter, ale nie narzuca się innym, robiąc swoje bez zbędnego hałasu.


Agnieszka Zawadzka
studentka psychologii, animatorka zajęć i instruktor warsztatów dla nauczycieli

Studiuję psychologię. Zajmuję się uczniami trudnymi w szkole integracyjnej. Prowadzę zajęcia plastyczne i konstruktorskie. 

Moim konikiem są
 warsztaty lepienia z modeliny. Prowadzę je w Pracowni (dla dziewczynek) i w PSPiA Klanza (szkolenia dla nauczycieli).

Praca z dziećmi jest moją pasją. Dążę do tego, by poprzez pracę twórczą z dziećmi dawać im siłę i poczucie, sprawczości. Uczę je, że kształt zdarzeń zależy od nich. Interesuję się biologicznymi mechanizmami zachowania i etologią

Szyję, lepię, maluję, poszukuję inspiracji wszędzie i we wszystkim. Piszę bajki dla dzieci, uwielbiam maliny i zegarki na łańcuszkach.

W KREDCE prowadzę zajęcia konstruktorskie dla chłopców, warsztaty twórcze dla kobiet. Tworzę biżuterię z dziewczynkami, animuję urodziny, heppeningi i duże imprezy dla firm.


Agnieszka Kuryło
inżynier mechatroniki, pasjonatka pracy z dziećmi
Agnieszka Kuryło

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie pasuję do Kredkowego grona. Studentka politechniki, świeżo upieczony inżynier mechatroniki. Coś mnie jednak ciągnie do dzieci, dobrze czuję się w ich towarzystwie. Kontakt z nimi zaczynałam od korepetycji. Praca w Kredce jest dla mnie odskocznią od codzienności, kolorowym przerywnikiem od poukładanego świata programowania, liczenia i dobierania parametrów.

Ukończyłam kurs wychowawcy wypoczynku i kurs Mobilnej Rekreacji Muzycznej.

W KREDCE zaczynałam jako wolontariuszka na plenerach letnich. Teraz jeżdżę na plenery jako wychowawca. Czasami uczestniczę w różnych wydarzeniach, jak dzień dziecka, ogrody Józefowa, pikniki czy świąteczne nocowanie.

Jestem osobą konkretną i dokładną. Mam jednak coś z marzycielki. Wciąż zachwyca mnie piękno przyrody,uwielbiam chłonąć wszystkimi zmysłami. Uwielbiam podróże i uwiecznianie na zdjęciach piękno świata. Chętnie czytam i śpiewam.

 


Dominika BorowieckaDominika Borowiecka
studentka pedagogiki specjalnej, animatorka zajęć 

Od zawsze miałam dużo wspólnego z dziećmi. Już w domu wyrabiałam pełny etat opiekunki zajmując się dwiema młodszymi siostrami. Zawsze było przy nich dużo roboty, ale nie pamiętam żeby kiedykolwiek mnie to nużyło. Ukształtowała mnie rodzina i harcerstwo.  W środowisku harcerskim działałam ponad 7 lat, począwszy od bycia uśmiechniętym uczestnikiem obozów zuchowych kończąc na organizowaniu obozów jako kadra. Dzięki harcerstwu nabrałam wiele wprawy w pracy z dzieciakami i przy organizacji zajęć. To przychodziło samo z siebie, nie myślałam wtedy o zdobywaniu doświadczenia - to była  frajda w ramach wolnego czasu.
Jestem ciepła, cierpliwa, łagodna i  bardzo dobrze dogaduję się z małymi i większymi. Jestem wesoła, otwarta i kreatywna. Lubię aktywnie spędzać czas wraz z moimi przyjaciółmi i młodszym rodzeństwem. Uwielbiam śpiewać i słuchać dobrej muzyki. Zawsze robię to do czego się zobowiążę. Można na mnie polegać w 100%.
Ukończyłam kurs wychowawców wypoczynku, kierowników wycieczek i szkolnych imprez krajoznawczo-turystycznych oraz kurs pierwszej pomocy jako ratownik  ZHP.

W KREDCE animuję urodziny i duże imprezy dla dzieci, wyjeżdżam na planary jako wychowawca.
W bieżącym roku zaplanowałam dla dzieciaków Wieczorynki, mądrą, twórczą rozrywkę na kilkanaście sobotnich wieczorów.

Katarzyna KowalczykKatarzyna Kowalczyk
Instruktor jazdy konnej, hipoterapeuta, animatorka zajęć dla dzieci

Moją pasją są konie. Od wielu lat łączę moje zamiłowanie do czworonogów z pracą. Uczę jazdy konnej i prowadzę terapię. 
Do Pracowni przyprowadziła mnie moja córka Ania :-)
 
Na początku uczestniczyłam w działaniach Pracowni jako wolontariusz, potem podjęłam się prowadzenia stałych zajęć. Poszukując inspiracji do mądrego, kreatywnego spędzania czasu rozmiłowałam się w pracy twórczej z dziećmi. 
Lubię spędzać czas z córką, czytać, gotować i eksperymentować gotując, tworzyć, dłubać, szukać, poznawać. Lubię pracować w ogródku, wędrować, bujać się w hamaku.

Ukończyłam kurs wychowawców wypoczynku, kierowników wycieczek i szkolnych imprez krajoznawczo-turystycznych oraz warsztat " Fabryka rzeczy pięknych. Rękodzieło w pracy twórczej z dzieckiem".
 
W KREDCE: organizuję smaczne wyprawy na Wyspę MniamMniam, szyję z małymi i dużymi, prowadzę zajęcia w szkołach i przedszkolach, animuję urodziny, wyjeżdżam jako wychowawca na Lato Urwisów. Wspieram Kredkę organizacyjnie i duchowo :-)

Weronika  Płocka
Pedagog specjalny
Weronika Płocka

Ukończyłam Akademię Pedagogiki Specjalnej (surdopedagogikę), Edukację Wczesnoszkolną dzieci w wieku 3- 9 lat i reedukację oraz wiele kursów doskonalących mają pracę.

Pracuję w przedszkolu integracyjnym. Los tak sprawił, że doświadczenie zdobyte w pracy wykorzystuję też w domu, ponieważ jestem mamą wspaniałego Adasia, który ma autyzm.

Uwielbiam swoją pracę i nie wyobrażam sobie innej. Moi wychowankowie inspirują mnie do eksplorowania przeróżnych form i metod pracy oraz do poszukiwania w sobie dziecka.

W codziennej pracy wykorzystuję takie metody jak: metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, metoda aktywnego słuchania muzyki poważnej wg Bastii Strauss, muzykoterapię.

Staram się rozwijać w dzieciach kreatywność i duszę artystyczną  poprzez działania muzyczne, teatralne oraz plastyczne.

Lubię czytać, filcować i tworzyć biżuterię.

Jestem... zdyscyplinowana, uporządkowana, pracowita, tolerancyjna, cierpliwa i ciepła. Jestem otwarta na pomysły, potrzeby i problemy innych osób.

Do Kredkowych działań wciągnęła mnie Ania :-)

W KREDCE animuję urodziny (naszym konikiem są DINOZAURY), imprezy okolicznościowe dla firm. Włączam się w organizację pikników i działań społecznych. Pracuję też jako wychowawca w czasie letnich i zimowych warsztatów stacjonarnych w Pracowni.


Magdalena Rajska (Pani Nutka) 
Instruktor muzyczny nutka

Z dziećmi i młodzieżą w ramach zajęć muzycznych i artystycznych pracuje już ponad dziesięć lat. Dzięki wiedzy nabytej w szkołach i ogniskach muzycznych z radością i satysfakcją prowadzę zajęcia z szeroko pojętego śpiewu, rytmiki, nauki gry na gitarze klasycznej, gry aktorskiej.

Kieruję się zasadą, że ciężką pracę nad własnym talentem warto zamienić na świetną zabawę aby z doskonalenia siebie czerpać przede wszystkim radość.

Praca z dziećmi choć jest wyzwaniem i do łatwych nie należy daje mi poczucie bycia potrzebnym, ciągłej pracy nad sobą i pokonywania swoich słabości. W chwilach zwątpienia jeden mały uśmiech sprawia, że staram się jeszcze bardziej. Dobre słowo i "przytulas" jest lekiem na wszystko.

Prywatnie… prawie narzeczona :-) Jestem związana rodzinnie jak i zawodowo z podwarszawską gminą Nieporęt. Pozostaje czynnym instruktorem ZHP.

W KREDCE: prowadzę warsztaty Mini Musical oraz naukę gry na gitarze klasycznej